День ментального здоров'я
https://www.facebook.com/groups/359420401170024
КОМУНІКАЦІЙНА РАМКА ДО ДНЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я 10.10.2023
Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я.
Запитуй у себе щодня, не лише 10.10. – «Ти як?»
Ти – який живеш у часи повномасштабного російського вторгнення. Ти – який відчуваєш тривогу і не відчуваєш міцної опори під ногами. Ти – який не впевнений сьогодні, що настане завтра. Ти – який читаєш новини про трагедії, що розривають серце. Ти – який думаєш про близьких, знайомих і незнайомих, забуваючи про себе.
А ти – «Ти як?»
Відповіді можуть бути різними, але обов'язково – чесними. Адже саме це стане початком шляху до того, що є базовою цінністю ментального здоров'я – добробут людини і те, наскільки вона почуває себе щасливою.
Ментальне здоров’я – універсальне право людини.
Ментальне здоров'я – це ще й про довіру між нами.
Люди, особливо підлітки, вірять, що розмови в соціальних мережах, поп-культурі про ментальне здоров'я можуть змінити стан справ. Так само як і відвертість лідерів думок, відкритість людей щодо їхнього досвіду.
Твоя історія може дати сили комусь просто заговорити. Або навіть показати шлях до зростання через подолання труднощів.
У вівторок, 10 жовтня тема ментального здоров'я звучатиме на усіх рівнях – від міжнародного та національного до регіонального. «Ти як?» звучатиме голосами перших леді та джентльменів різних країн, експертів, інфлюенсерів, селебріті та усіх-усіх, хто захоче долучитися.
Активності цього дня ініційовані та відбуватимуться у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я, що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
ЗАПРОШУЄМО ВАС ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОМУНІКАЦІЇ/ЗАХОДУ
КІЛЬКА ВАРІАНТІВ НА ДОПОМОГУ ТИМ, ХТО БУДЕ ВІДЗНАЧАТИ ЦЕЙ ДЕНЬ З НАМИ
Варіант 1️ |
Підготувати допис у соціальних мережах, у якому:
– розповісти особисту історію, пов'язану із ментальним здоров'ям, наприклад, про способи подолання труднощів/техніки самодопомоги, роботу з фахівцем тощо.
або
– зосередитися на ключових повідомленнях, таких як: це нормально – бути не ок, кожна людина може почуватися погано; ментальне здоров'я – щодня, не лише у День ментального здоров'я; немає нічого соромного у тому, щоб попросити підтримки у людей, яким довіряєш, або звернутися до фахівця з ментального здоров'я (психолог, психотерапевт, психіатр); важливо приділяти час своєму ментальному здоров'ю.
або
– використати інформацію із комунікаційної рамки, яка вище.
!!!! У дописі ОБОВ’ЯЗКОВО вкажіть, будь ласка, дисклеймер: Комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою першої леді Олени Зеленської реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.
Варіант 2 |
Опублікувати віжуал Дня ментального здоров'я (доступний за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1DevnaGaxlK59NKdnhUdfA7TajL5Udzq_ ).
Варіант 3 |
Записати розмовну сторіз, використовуючи маску у соціальних мережах (ось лінк на маску в Instagram - https://www.instagram.com/ar/1045764863105686/ , а тут маска в Facebook – https://www.facebook.com/fbcameraeffects/tryit/1045764863105686 ).
Варіант 4 |
У сторіз в Instagram використати наліпку «Коли відчуваю себе не окей, я…» (доступна у сторіз від сторінки @howareu_program) та доповнити фразу. Наприклад, «…роблю вправи самодопомоги», «…читаю» чи «…переглядаю фотогалерею» тощо.
Варіант 5 |
Оновити логотип у соціальних мережах (Instagram, Facebook), додавши елемент кампанії.
Елемент кампанії – це знак запитання бренду «Ти як?». Він має декілька варіацій, адже відображає різні стани та використовується залежно від того, яку емоцію хочемо передати. Готовий елемент кампанії можна завантажити за посиланням https://drive.google.com/file/d/1nhaV929lOU_FsepK0FESvrbB7UQjCrcH/view
❗️ ВАЖЛИВО!
У своїх дописах використовуйте, будь ласка, хештеги #тияк #worldmentalhealthday #howareyou
Також будуть доречними відмітки сторінок:
– першої леді Олени Зеленської: Facebook, Instagram, Telegram
– Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як»: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Telegram, TikTok, Viber
– Координаційного центру з психічного здоров'я при Кабінеті міністрів України: Facebook
– Агентства США з міжнародного розвитку (USAID): Facebook, Twitter, Instagram
Від так в Чернівецькому ліцеї №2 було проведене опитування У сторіз в Instagram використати наліпку «Коли відчуваю себе не окей, я…» (доступна у сторіз від сторінки @howareu_program) та доповнити фразу. Наприклад, «…роблю вправи самодопомоги», «…читаю» чи «…переглядаю фотогалерею» https://instagram.com/cherniv2022?igshid=MzRlODBiNWFlZA%3D%3D
Практичним психологом Людмилою Володимирівною були проведені різні види ,методик щоб підримати ментальне здоров'я наших діток