Дата: 01.09.2020 15:16

Життя       Чернівецької

загальноосвітньої   школи І-ІІІ ступенів №2

в минулому

Перша назва школи   Хрінівська СШ, пізніше Чернівецька середня №2 .

Школа  започаткувала свій родовід ще в 1920 році. Саме тут,  в мальовничому куточку села Хрінівка, в  приміщенні   панського маєтку  Рокіцьких було відкрито початкову школу. Вона зазнала декількох модернізацій. В 1931 році Хрінівська початкова школа стала семирічкою,  а   в 1935 – середньою. Радісною подією в житті села було відкриття в 1929 році нового шкільного корпусу, білокам’яного двохповерхового приміщення школи. Тут знайшли свою постійну прописку середня школа, яка в 1937 році зробила свій перший випуск .

Вже в 30-ті роки школа стала осередком освіти і культури в селі та районі. Зріс потяг сільської молоді до «світла  знань». Тут навчались юнаки і дівчата з усіх навколишніх сіл  Чернівецького району. За п’ять довоєнних випусків, атестати зрілості отримали 165 випускників. Доля їх склалася по-різному. Понад 30 з них загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

В 1944 році потягнулись до школи малі і переростки. В складні післявоєнні роки кількість учнів різко зменшилась. За 1945-1950 роки було випущено з школи всього 66 учнів. В 50-60 роках кількість випускників значно зросла. Тільки в 1966 році було випущено 139 учнів. В наступні роки багато робиться для зміцнення  навчально-матеріальної   бази. Будуються приміщення інтернату для учнів, йде добудова корпусу №2. Заслужений учитель України Войцехівський Сигізмунд Антонович,  директор  школи   мріє про створення районної школи-інтернату. Але з різних причин   цю справу не завершено.  В 60-70 роках в школі працює ціла плеяда педагогів-однодумців,  які  не  шкодуючи  ні  сил,  ні   здоров’я  примножують  славу  рідної  школи.

Наприкінці 50-років розцвіла  хорова слава школи. Шкільний хор під керівництвом великого майстра хорового співу Дзіневського Василя Арсенійовича з великим успіхом виступав перед учнями, батьками, на сцені районного БК, а в 1957 році став лауреатом фестивалю «Молодь Вінниччини». Цей успіх примножив Костельний К.К., працюючи керівником шкільного хору в 70-80 роки.

За час свого існування школа зробила 83  випуски.  Всі  випускники  стали гідними громадянами, свято шанують своїх вчителів,  школу  про що свідчать їх листи, зустрічі. Школа відзначилась тим, що давала своїм вихованцям глибокі і міцні знання. Значна кількість випускників продовжувала навчання у ВНЗ та в  технікумах .

Науковій роботі себе присвятили: Арнольд і Фрідріх Чорні, доктор медичних наук Боднар Петро Миколайович, доктор  філологічних наук Заблоцька Катерина Іванівна, Ракіцький Іван Олександрович – доктор  фізико-математичних наук,  професор,   декан фізико-математичного факультету Вінницького педагогічного університету, заслужений лікар України Юлія Задорожна та ін..

Школа пишається  вчительськими  родинами

Буняків Ксенії Степанівни  та  Анатолія Антоновича

Журавських  Наталі  Ісааківни та Ольги Федорівни

Їжаківських Юлії Климівни та Лілії  Героніївни

Телефусів  Івана Трохимовича  та Ганни  Павлівни

Костельних Казимира  Костянтиновича  та

Віталія     Казимировича

Тартачних  Андрія   Петровича, Валентини Вікторівни,

та Людмили  Андріївни

Борщенків  Миколи  Володимировича та Ніни  Іванівни

Жмудів Станіслава Пилиповича ,Галини Михайлівни та

Юлії Станіславівни

Киричків Петра Павловича ,Марії Анатоліївни,

Маріани  Петрівни та Аліни Петрівни.

Волошиних Лариси Іванівни  та Богдана Анатолійович

Директори Чернівецької СЗШ №2

Городинський Іван Максимович- перший директор Хрінівської середньої  школи  працював                                   з 1934 по 1940 рік.

Олійник Іван Ю.                                    з 1940 по  1941 рік

Левицька Катерина Іванівна                 з 1944 по 1946 рік

Городинський Іван Максимович          з 1946  по   1950 рік

Войцехівський Сигізмунд Антонович  1950 по 1954,з 1961 по 1966 років

Журавська Наталія Ісааківна                з 1954 по  1957 рік

Валовський Володимир Васильович  з 1957  по 1961 рік

Буняк Анатолій Антонович                   з 1966 по 1973 рік

Хуторна Галина Олексіївна                   з 1973 по 1986 рік

Жмуд Станіслав Пилипович                  з 1986 по 1991 рік

Киричок Петро Павлович                       з 1991 по 2014 рік

Ступак Василь Васильович                    з  2014 року

Історія школи твориться і сьогодні , кожне нове покоління поповнює  історичну скарбницю нашої альма -матер.